Haber

Milletvekili Kaya: “Çorum şantiye oldu”

AK Parti Çorum Milletvekili ve Meclis Adalet Kurulu Üyesi Oğuzhan Kaya, Çorum’da yapılan ve programda yer alacak projeler hakkında bilgi verdi.

Çorum’un çalışkan, kooperatif işletmelerinin birlikte iş yapma kabiliyetine sahip olduğu hem sanayi hem de tarım kenti olduğunun altını çizen Milletvekili Kaya, Çorum’un 2022 Aralık ayı hariç geçen yıl 1 milyar 750 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiğini vurgulayarak, Çorum’da teşkilat kendi sektörlerinde tüm yerlerin tahsis edildiğinden bahsetti.

“Çorum’da 12 şantiye 10 milyar liralık bütçeyle devam ediyor”

Milletvekili Kaya, 120 kilometre uzunluğundaki Delice-Çorum Demiryolu sınırının 2023-2026 yatırım programına alındığını vurgulayarak, Ulaştırma Bakanlığı’nın Çorum’da 12 şantiyede 10 milyar TL bütçeli devam eden projeleri olduğunu vurguladı. Çorum’un sağlık alanında bölgesinin yıldızı haline geldiğini belirten Kaya, onkoloji hastanesinin de tamamlandığını ve 1-2 ay içinde hizmete açacaklarını kaydetti.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek olarak 200 yataklı bir hastaneyi daha Çorum’a kazandırdıklarını belirten Kaya, Çorum’un tarım projelerine değindi. SporBakanlığın ilçelerde yürüttüğü projeleri aktaran Kaya, Polis Moral Eğitim Merkezi’nin 2023 yatırım programına alındığını ve en kısa zamanda temelini atacaklarını söyledi.

Milletvekili Oğuzhan Kaya, “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza ve bu hizmetlerin yapılmasında emeği geçenlere hemşehrilerim adına şükran ve şükranlarımı sunuyor, Gazilerimizi selamlıyorum. Meclisinize ve Yüce Heyetinize saygılarımla.” – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu