Yaşam

Mustafakemalpaşa’nın Özel Çocuklarına Özel Etkinlik

Sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında ilçenin vizyon projesi olarak hayata geçirilen Murat Uzgur Manisiz Uzun Ömür Merkezi ve Saliha Halil Kanar Otizm Birimi’nin meyveleri toplanmaya devam ediyor.

Toplumda engelli farkındalığı oluşturmak amacıyla 3 Aralık’ta kutlanan Dünya Engelliler Günü, Murat Uzgur Manisiz Uzun Ömür Merkezi ve Saliha Halil Kanar Otizm Birimi kursiyerleri tarafından hazırlanan özel etkinliklerle kutlandı. Davetlilerden tam not alan kursiyerler, düzenlenen etkinliklerle doyasıya eğlendi. Sefo’dan Sibel Can’a, Demet Akalın’dan Mahmut Tuncer’e, Yıldız Tilbe’den İbrahim Tatlıses’e, Ümit Besen’den Kibariye’ye onlarca sanatçıyı seslendirerek seslendiren öğrenciler, seyircilerden tam not aldı.

Yoğun ve eğlenceli bir program hazırlayan ve öğrencilere hünerlerini sergileme fırsatı sunan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar açılış konuşmasında, “Engelliler üretime engel değildir, yeter ki gereken imkan verilsin” sözlerine yer verdi. fırsat.”

Başkan Kanar, “Her zaman olduğu gibi etkinliklerimizin baş tacı olan çocuklarım ve ailelerinin bu özel günlerinde de yanınızdayız. Kurduğumuz dev eğitim kompleksinde öğrencilerimizin ne kadar aktif oynadıklarını hazırlanan etkinliklerle görüyoruz. Eğitim şart, Engelsiz Yaşam Merkezi birimimizle yüzlerce çocuğun ve ailenin kalbine dokunmaya devam ediyoruz. Mustafakemalpaşa’mızın ve sevgili çocuklarımızın renkleri olan “3 Aralık Engelliler Günü” kutlu olsun. “Engelsiz bir şehir” mottosuyla ilçedeki tüm sorunları ortadan kaldırmaya devam ediyoruz” dedi.

Hazırlanan özel program, öğrencilerin renkli etkinlikleriyle büyük alkış aldı. Murat Uzgur Manisiz Yaşam Merkezi ve Saliha Halil Kanar Otizm Birimi etkinliklerinin ardından Belediye Orkestrası’nın Serkan Kavuşan konseri ile program sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu