Haber

Türkmenistan’da “Türkmentel-2023” fuarı başladı

Uluslararası telekomünikasyon, telemetri, veri teknolojileri ve teleradyo ekipmanlarının tanıtıldığı “Türkmentel-2023” fuarı Türkmenistan’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Başkent Aşkabat’taki Ticaret ve Sanayi Odası Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışına Türkmenistan Bakanlar Heyeti Başkan Yardımcıları, ülkedeki diplomatik misyon ve uluslararası kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan Ulaştırma ve Haberleşme Ajansı Genel Müdürü Mammethan Chakiyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhamedov’un tebrik mesajını okudu.

Berdimuhamedov mesajında, büyük ölçekli projelerin hayata geçirilmesinde yenilikçi bir gelişme yolu sağlayan telekomünikasyon sisteminin iyileştirilmesi açısından “Türkmentel-2023” fuarının önemine dikkat çekerek, “Türkmenistan, Kendi topraklarında uluslararası öneme sahip fiber optik iletişim ağları kurarak Büyük İpek Yolu’nun ulaşım ve iletişim merkezi haline getirilecek. “Bu projeler sadece Orta Asya bölgesinde değil, Doğu-Batı, Kuzey-Batı bölgelerinde de transit sistemlerin değerli bir koludur. Güney yönüne ve komşu ülke ekonomilerinin gelişmesine katkı sağlar.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası telekomünikasyon, telemetri, veri teknolojileri ve teleradyo ekipmanlarının tanıtıldığı fuar yarın sona erecek. Fuarda Türkmenistan’ın bağlantı ve yayın sistemleri, uydu haberleşme ağları ve ekipmanları da sergileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu